Opis
mcr Polylack K jest masą pęczniejącą, która po naniesieniu w postaci powłoki lub wypełnienia, przy oddziaływaniu wysokiej temperatury tworzy na powierzchni termoizolacyjną pienistą warstwę węglową, która zatrzymuje palenie się polimerowej powłoki izolacyjnej we wczesnym stadium i zapobiega rozprzestrzenianiu się płomienia na zabezpieczonej powierzchni.
Masa przeznaczona jest do wypełniania ubytków, nierówności i szczelin oraz innych wolnych mikro i makro przestrzeni powstałych podczas wykonywania zabezpieczeń ogniochronnych instalacji - jako materiał pomocniczy - wypełniający i uszczelniający.
Kolor biały, Odporność na temperaturę (Masa po całkowitym związaniu i wyschnięciu): od -40 do 80 stopni C.
ZASTOSOWANIE
- uszczelnienie ogniochronne przejść przez ściany i stropy rur z tworzyw sztucznych wykonanych z: PVC-U, PVC-C, PE-HD, PE, ABS, SAN+PVC, PP-R,
- uszczelnienie ogniochronne przejść przez ściany i stropy rur metalowych wykonanych ze stali, żeliwa oraz rur miedzianych,
- uszczelnienie ogniochronne przejść przez ściany i stropy rur metalowych wykonanych ze stali, żeliwa oraz rur miedzianych w izolacji palnej oraz niepalnej,
- uszczelnienie ogniochronne przejść przez ściany i stropy kabli, wiązek kabli, korytek kablowych
| Kolor | biały |
| Gęstość | 1,25 ± 5% g/cm3 |
| Całkowite wyschnięcie | 24 h / 1 mm |
| Odporność na temperaturę* | od -40*C do 80*C |
| Grubość suchej powłoki | min. 1 mm |
| Temperatura składowania | od 5*C do 25*C |
| Okres magazynowania | 12 miesięcy od daty produkcji |
Europejska Ocena Techniczna ETA-18/0171
Certyfikat Stałości Własności Użytkowych 1488-CPR-0680/W
Europejska Ocena Techniczna ETA-18/1040
Certyfikat Stałości Własności Użytkowych 1396-CPR-0158
Dane techniczne
| Zastosowanie | Do zabezpieczenia ogniochronnego przepustów pojedynczych kabli, wiązek kabli, korytek kablowych, przepustów rur niepalnych, przepustów kombinowanych – kable, rury palne, rury niepalne w izolacji palnej oraz niepalnej, szczelin i dylatacji budowlanych. |
| Kolor | Biały |
| Konsystencja | Farba o konsystencji lepkiego płynu |
| Masa/Pojemność | 6kg |
| Opakowanie fabryczne | Wiaderko z tworzywa |
| Klasyfikacja ogniowa | EI120 dla przejść elektrycznych, rur palnych w systemie z kołnierzami ogniochronnymi, rury miedziane w otulinie z wełny mineralnej, rur stalowych i miedzianych w izolacji palnej oraz rur stalowych w izolacji niepalnej |
| Klasa reakcji na ogień | E |
| Przejścia z rur niepalnych: | Rury miedziane w otulinie z wełny min., rury stalowe lub miedziane w izolacji palnej, rury stalowe w izolacji niepalnej: Polylack F jest elementem systemu z Polylack K. Przejście przez ścianę sztywną lub lekką o gr. ≥ 10cm lub strop sztywny o gr.≥ 15cm |
| Przejścia z rur palnych: | Polylack F jest elementem systemu łącznie z kołnierzami mcr PS oraz uszczelniaczem Polylack K. Przejście przez ścianę sztywną lub lekką o grubości ≥ 100 mm lub strop sztywny o grubości ≥ 150 mm i gęstości ≥ 620 kg/m3 |
| Przejścia kombinowane: | Tak, zgodnie z EAT |
| Przejścia kablowe: | Przejście kabli, wiązek kabli, korytek kablowych przez ścianę sztywną lub lekką: Polylack F jest elementem systemu łącznie z uszczelniaczem Polylack KG. Przejście przez ścianę sztywną lub lekką o grubości ≥ 100 mm lub strop sztywny o grubości ≥ 150 mm |
| Wymagana grubość warstwy | Min. 0,5 mm |
| Gęstość | 1,33 ± 5% g/cm3 |
| Czas schnięcia | 24h |
| Etykiety do oznakowania przepustu w zestawie: | Nie, etykiety należy dokupić osobno |
| Dokumentacja | Europejska Ocena Techniczna ETA-18/0171 Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych 1488-CPR-0680/W Deklaracja Właściwości Użytkowych DoP nr 81282 |
| Producent | DUNAMENTI |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
