Gaśnica proszkowa 1kg z wieszakiem gwarancja 5 lat, samochodowa
Opis
Gaśnica proszkowa GP1z przeznaczona jest do gaszenia pożarów z grupy B i C pod napięciem do 1000 V. Zalecana do wyposażenia samochodów osobowych. Gaśnica wyposażona jest w wieszak, którym umożliwia jej montaż pod siedzeniem lub w bagażniku.
Zastosowanie
- w samochodach osobowych,
- w łodziach motorowych i żaglowych,
- w przyczepach kempingowych, itp.
Skuteczność
![]() |
Gasi pożary grupy B: - ciecze palne, - substancje stałe topiące się na skutek wytworzonego przy pożarze ciepła, - np.: benzyna, nafta, parafina, pak, naftalen, smoła, itp. |
![]() |
Gasi pożary grupy C: - gazy, np.: metan, propan, butan, acetylen, wodór, itp. |
Podstawowe cechy
- renomowany producent - KZWM Ogniochron
- zbiornik stalowy głęboko tłoczony pokryty trwałą powłoką lakierniczą
- ergonomiczny uchwyt zaworu pozwalający na operowanie jedną ręką
- dozowanie emisji środka gaśniczego poprzez zastosowanie zaworu szybkootwieralnego umożliwającego czasowe przerwanie wypływu środka gaśniczego
- wspornik mocujący w komplecie
- możliwość wielokrotnego napełniania w Autoryzowanych Zakładach Serwisowych
- prosta obsługa i niezawodność w działaniu
- posiada niezbędne dopuszczenia i certyfikaty
- produkowana jest zgodnie z wymaganiami europejskiej normy EN3, Dyrektywy Bezpieczeństwa PED 97/23/EC oraz w oparciu o certyfikowany system jakości ISO 9001
Gwarancja producenta 5 lat - pierwszy przegląd 24 miesiące od daty produkcji, kolejne przeglądy raz na 12 miesięcy
Każda gaśnica ma dołączoną Deklarację Zgodności.
Gaśnica spełnia wymagania Normy PN-EN 3-7:2008 co zostało potwierdzone dobrowolnym Świadectwem Dopuszczenia Nr 0192/2008 wydanym przez Centrum Naukowo Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego w Józefowie.
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania służymy fachowym doradztwem w doborze odpowiednich typów gaśnic oraz ich ilości dla konkretnych obiektów. Przy zakupie większej ilości proponujemy indywidualną wycenę oraz atrakcyjne rabaty.
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Certyfikat/ Norma | Świadectwo dopuszczenia CNBOP Nr 3920/2020 |
| Legalizacja/przegląd techniczny | Pierwszy przegląd 24 miesiące od daty produkcji |
| Grupa pożarów | BC |
| Rodzaj środka gaśniczego | Proszek gaśniczy |
| Nazwa środka gaśniczego | RENEX BC PLUS lub FUREX BCE 20 |
| Masa środka gaśniczego/pojemność | 1kg |
| Kolor | Czerwony |
| Skuteczność gaśnicza | 21 B C |
| Zastosowanie | Stosowana w samochodach osobowych |
| Dopuszczalne napięcie gaszonych urządzeń | 1kV |
| Gwarancja | 5 lat |
| Kraj produkcji | Polska |
| Średnica zbiornika | 9cm |
| Masa całkowita | 1,7kg |
| Wysokość całkowita | 25,7cm |
| Wysokość zbiornika | 26cm |
| Opakowanie fabryczne | Opakowanie zbiorcze 6szt |
| Wymiary opakowania | 29 x 27 x 20 cm |
| Termin ważności zbiornika | Zbiornik nie podlega badaniom UDT |
| Zakres temperatur działania | -30°C ~ +60°C |
| Termin ważności proszku gaśniczego | 5 lat |
| Czynnik roboczy | Nabój CO2 |
| Średni czas działania | 6s |
| Gaśnicę można postawić | Tak |
| Ciśnienie robocze | 15 bar |
| Ciśnienie próbne zbiornika | 27 bar |
| Możliwość wielokrotnego napełniania | Tak |
| Podstawa w komplecie | Tak |
| Wyposażona w wąż | Nie |
| Wyposażenie w manometr | Nie |
| Wieszak w komplecie | Tak |
| Wieszak - materiał wykonania | Tworzywo |
| Zbiornik - materiał wykonania | Stal |
| Plomba - materiał | Tworzywo |
| Głowica - materiał wykonania | Tworzywo |
| Zawleczka - materiał wykonania | Tworzywo |
Bezpieczeństwo
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności


