Opis

Alkomat AlcoSafe F8 Black
- 12 miesięcy darmowych kalibracji bez limitu
F8 Black jest wysokiej klasy urządzeniem służącym do kontroli zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat bazuje na platynowym sensorze elektrochemicznym, reagującym wyłącznie na alkohol etylowy, dzięki czemu wyniki pomiarów są dokładne i powtarzalne. Tester posiada dwa tryby pomiarowe (manualny i automatyczny), pamięć pozwalającą na zapisanie ostatnich 16 wyników oraz licznik wszystkich wykonanych pomiarów.
Niewątpliwą zaletą testera jest intuicyjny sposób obsługi oraz możliwość automatycznego przeliczania jednostek pomiędzy ‰ BAC, % BAC i mg/l. To wyjątkowo przydatne funkcje np. dla osób często podróżujących, które potrzebują szybko uzyskać wynik pomiaru w jednostkach obowiązujących na terenie danego państwa.
F8 zasilany jest z jednej baterii alkalicznej 1.5V typ AA. Urządzenie wyposażono w funkcję auto-off pozwalającą na ograniczenie zużycia baterii, sygnalizację źle przeprowadzonej próby oraz moduł kontroli temperatury urządzenia.
ZASTOSOWANIE
F8 Black jest polecany dla osób poszukujących dokładnego i eleganckiego alkomatu do użytku indywidualnego. Sprawdzi się również, jako narzędzie do wstępnej kontroli trzeźwości pracowników w małych przedsiębiorstwach.

-
Precyzyjny, platynowy sensor elektrochemiczny
-
Podświetlany, kolorowy wyświetlacz LCD
-
Szeroki zakres pomiarowy do 4.00 ‰
-
Możliwość automatycznego przeliczenia wyniku pomiaru
-
Funkcja automatycznego odcięcia zasilania
-
Czujnik przepływu powietrza oraz sygnalizacja źle przeprowadzonej próby
-
Dwa tryby pomiarowe (manualny i automatyczny
-
Pamięć ostatnich 16 wyników i licznik wszystkich wykonanych pomiarów
-
Poręczna konstrukcja wykończona eleganckim frontowym panelem

| Sensor | elektrochemiczna komórka pomiarowa |
| Zakres pomiaru | 0.00 ~ 4.00‰ H – po przekroczeniu zakresu pomiarowego |
| Jednostki pomiarowe* | ‰ BAC, % BAC, mg/L |
| Dokładność wskazań** | ± 0.05 ‰ BAC w temp. 25°C |
| Rozdzielczość wskazań | 0.01 ‰ BAC |
| Czas przygotowania do pracy*** | ± 10 sek. |
| Czas wydechu podczas pomiaru | ± 5 sek |
| Tryby pomiarowe | automatyczny manualny |

| Bateria | 1 x 1.5V bateria alkaliczna typ AA |
| Automatyczne wyłączenie zasilania | po upływie 60 sekund bezczynności |
| Sygnalizacja rozładowania baterii | tak |
| Warunki pracy | 0 ~ 40°C, wilgotność < 95% RH |
| Warunki przechowywania | 0 ~ 40°C – bez baterii, wilgotność < 95% RH |
| Wyświetlacz | 4 cyfrowy LCD, podświetlany, dwukolorowy |
| Wymiary | 114 x 51 x 18 mm |
| Waga (z baterią) | 92 g |
| Pamięć | 16 ostatnich wyników pomiarów |
| WYPOSAŻENIE | alkomat AlcoSafe® F8 1 bateria 1.5V typ AA karta gwarancyjna instrukcja obsługi w j. polskim |
| Sygnalizacja źle przeprowadzonej próby |
| Wbudowany moduł kontroli temperatury urządzenia |
| Czujnik przepływu powietrza kontrolujący poprawność wykonania pomiaru |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
