Opis
Rodzaj:
Konwencjonalna czujka dymu i temperatury.
Zastosowanie:
Czujka przeznaczona jest do wykrywania dymu i wzrostu temperatury pojawiającego się w pierwszej fazie pożaru. W momencie jednoczesnego wykrycia zarówno dymu jak i wzrostu temperatury czujka przekazuje sygnał alarmu do centrali sygnalizacji pożarowej. Zastosowanie dwóch sensorów w znacznym stopniu eliminuje możliwość wystąpienia fałszywych alarmów.
Współpraca:
Czujki instalowane są na liniach dozorowych central systemu IGNIS 1000 lub na linii bocznej adaptera ADC-4001M w systemie POLON 4000.
Podłączenie czujki wymaga zastosowania gniazda G-40.
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Certyfikacja | Certyfikat Zgodności EC Nr 1438/CPD/0089 |
| Rodzaj czujki | Dymu i ciepła |
| Typ czujki | Punktowa, konwencjonalna bez adresacji, wielosensorowa |
| Wymiary | Średnica - 115mm, wysokość - 71mm |
| Wskaźnik optyczny | Stan alarmowania czujki sygnalizowany jest świeceniem czerwonej diody, umieszczonej na obudowie czujki |
| Wykrywa pożary testowe | TF1 do TF6 oraz TF8 |
| Klasa czujki | A1R, A1S, BR, BS wg. PN-EN 54-5 |
| Wilgotność względna | Do 95% przy 40°C |
| Napięcie robocze | 12 VDC- 28 VDC |
| Prąd dozorowania | ≤ 60 µA |
| Prąd alarmowania | 20 mA |
| Materiał wykonania obudowy | Tworzywo |
| Kategoria pracy | Do pracy w warunkach normalnych |
| Gniazdo w komplecie | Nie, należy dokupić osobno gniazdo G-40 |
| Temperatura pracy | -25 °C ... +55 °C |
| Waga | 0,15kg |
| Kolor obudowy | Biały |
Bezpieczeństwo
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
