Gaśnica proszkowa 1kg ABC 2 lata gwarancji, samochodowa z wieszakiem
Opis
PS1-X ABC jest gaśnicą proszkową o pojemności 1 kg (sprężonego proszku), z manometrem. Zakres temperatury pracy - 30 do + 60 stopni C, zapewnia przydatność do użycia gaśnicy w krajach o chłodniejszym klimacie. Posiada certyfikaty zgodne z Dyrektywą Aparatur Ciśnieniowych PED 97/23 EC, dla Wyposażenia Morskiego MED 96/98 EC i EN3-7. Pojemność 1kg. 100% gaśnic jest kontrolowanych przez elektroniczne spektrometry helu co gwarantuje ich szczelność.
Pojemność : 1 kg.
Najważniejsze Zalety:
- zbiornik aluminiowy - nie stalowy jak u konkurencji - nie rdzewieje !
- głowica wykonana jest z poliacetalu - nie rdzewieje
- waga gaśnicy jest mniejsza dzięki czemu łatwiej się nią manewruje
- gaśnica ma skuteczność gaszenia 3 grup pożarów: ABC - u konkurencji jest to tylko BC
- niska cena
- wskaźnik ciśnienia
- wieszak w zestawie
Zastosowanie
- w samochodach osobowych,
- w łodziach motorowych i żaglowych,
- w przyczepach kempingowych, itp.
Skuteczność
![]() |
Gasi pożary grupy A: - ciała stałe pochodzenia organicznego, przy spalaniu których występuje zjawisko żarzenia (np. drewno, papier, węgiel, tworzywa sztuczne itp.) |
![]() |
Gasi pożary grupy B: - ciecze palne, - substancje stałe, - topiące się na skutek wytworzonego przy pożarze ciepła, - np.: benzyna, nafta, parafina, pak, naftalen, smoła, itp. |
![]() |
Gasi pożary grupy C: - gazy, np.: metan, propan, butan, acetylen, wodór, itp. |
Podstawowe cechy
- renomowany producent - ANAF GROUP
- zbiornik - jednoczęściowa wytłoczka ze stopu aluminiowego bez szwu, lakierowany zewnętrznie żywicą poliestrową RAL 300 z oznaczeniem CE.
- zawór - wykonany jest z poliacetalu. Wszystkie elementy zaworu są plastikowe lub z materiałów odpornych na korozję.
- CZYNNIK ROBOCZY • Czynnikiem roboczym jest azot. Niewielki dodatek helu pozwala na automatyczną, elektroniczną kontrolę szczelności.
- środek gaśniczy - Proszek ABC.
- możliwość wielokrotnego napełniania w Autoryzowanych Zakładach Serwisowych
- prosta obsługa i niezawodność w działaniu
- posiada niezbędne dopuszczenia i certyfikaty
Gwarancja producenta 2 lata - pierwszy przegląd 24 miesiące od daty produkcji, kolejne przeglądy raz na 12 miesięcy
Gaśnica spełnia wymagania Normy PN-EN 3-7:2008 co zostało potwierdzone dobrowolnym Świadectwem Dopuszczenia Nr 0192/2008 wydanym przez Centrum Naukowo Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego w Józefowie.
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania służymy fachowym doradztwem w doborze odpowiednich typów gaśnic oraz ich ilości dla konkretnych obiektów. Przy zakupie większej ilości proponujemy indywidualną wycenę oraz atrakcyjne rabaty.
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Certyfikat/ Norma | Posiada certyfikaty zgodne z Dyrektywą Aparatur Ciśnieniowych PED 97/23 EC, dla Wyposażenia Morskiego MED 96/98 EC i EN3-7 |
| Legalizacja/przegląd techniczny | Pierwszy przegląd 24 miesiące od daty produkcji |
| Grupa pożarów | ABC |
| Rodzaj środka gaśniczego | Proszek gaśniczy |
| Nazwa środka gaśniczego | TOP |
| Masa środka gaśniczego/pojemność | 1kg |
| Kolor | Czerwony |
| Skuteczność gaśnicza | 5A 34B C |
| Zastosowanie | Stosowana w samochodach osobowych |
| Dopuszczalne napięcie gaszonych urządzeń | 1kV |
| Gwarancja | 2 lata |
| Kraj produkcji | Włochy |
| Średnica zbiornika | 8,2cm |
| Masa całkowita | 1,26kg |
| Wysokość całkowita | 29,5cm |
| Wysokość zbiornika | 24 cm |
| Opakowanie fabryczne | Opakowanie zbiorcze 6szt |
| Wymiary opakowania | 26,5 x 20 x 32 cm |
| Termin ważności zbiornika | Zbiornik nie podlega badaniom UDT |
| Zakres temperatur działania | -30°C ~ +60°C |
| Termin ważności proszku gaśniczego | 2 lata |
| Czynnik roboczy | Azot |
| Średni czas działania | 7s |
| Gaśnicę można postawić | Tak |
| Ciśnienie robocze | 9 bar |
| Ciśnienie próbne zbiornika | 11 bar |
| Możliwość wielokrotnego napełniania | Tak |
| Podstawa w komplecie | Nie |
| Wyposażona w wąż | Nie |
| Wyposażenie w manometr | Tak |
| Wieszak w komplecie | Tak |
| Wieszak - materiał wykonania | Tworzywo |
| Zbiornik - materiał wykonania | Aluminium |
| Plomba - materiał | Tworzywo |
| Głowica - materiał wykonania | Tworzywo |
| Zawleczka - materiał wykonania | Tworzywo |
Bezpieczeństwo
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności



