Gaśnica proszkowa 2kg GP-2x ABC z wieszakiem typ: P2GM Gloria
Opis
Dożywotnia gwarancja na proszek
Gaśnica proszkowa 2 kg w zestawie z wieszakiem przeznaczona do gaszenia pożarów grup:



Grupa A - pożary ciał stałych
Grupa B - pożary cieczy palnych i substancji topniejących pod wpływem ciepła
Grupa C - pożary gazów palnych
Produkt polski, powstający w całości w największej w Europie fabryce gaśnic zlokalizowanej w podkarpackich Ropczycach.
Gaśnica P2GM – poręczność, kompaktowe wymiary i niezawodność w sytuacji zagrożenia.
Gaśnica P2GM posiada wysoką skuteczność gaśniczą 13A 89B
PRZEZNACZENIE
Poręczna konstrukcja wraz z wysoką skutecznością gaszenia sprawiają, że gaśnice tego typu stanowią idealne rozwiązanie do zabezpieczenia gospodarstw domowych, samochodów, przyczep kempingowych, warsztatów, pomieszczeń gospodarczych, łodzi motorowych i jachtów.
KONSTRUKCJA I PODSTAWOWE CECHY
- gaśnica stałociśnieniowa, wyposażona we wskaźnik ciśnienia umożliwiający sprawdzenie ciśnienia
- gaśnica przeznaczona do gaszenia pożarów grup ABC
- wysoka skuteczność gaśnicza 13A, 89B, C i długi czas działania
- kompaktowa budowa dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji zaworu oraz zbiornika
- estetyczna obudowa zaworu z funkcjonalnymi przyciskami: żółty - klawisz zabezpieczający, czerwony - klawisz uruchamiający
- duży uchwyt zapewniający pewne i bezpieczne użytkowanie jedną ręką
- zintegrowany manometr pozwalający na sprawdzenie ciśnienia w gaśnicy
- przejrzysta instrukcja obsługi
- możliwość wielokrotnego napełniania
- wieszak z paskami bezpieczeństwa w wyposażeniu standardowym
- stosowany w gaśnicy proszek ADEX nie wymaga wymiany przez cały okres użytkowania – dożywotnia gwarancja na proszek
- zbiornik gaśnicy nie podlega badaniom UDT co pięć lat
- lakier odporny na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV, dzięki zastosowaniu żywicy poliestrowej, nieszkodzącej środowisku naturalnemu
- gaśnica nie wymaga remontów lakierniczych
- korpus zaworu wykonany z mosiądzu
- etykieta wykonana w technice sitodruku – nie ściera się i nie odkleja
- każda gaśnica pakowana jest fabrycznie w karton, celem jej zabezpieczenia przed uszkodzeniami w transporcie
- deklaracja zgodności dołączona do każdej gaśnicy
- producent udziela na gaśnicę 3 lata gwarancji
- gaśnica w całości wyprodukowana w POLSCE!!! – w największej fabryce na rynku krajowym i europejskim (2,5 mln gaśnic rocznie)
BEZPIECZEŃSTWO
Gaśnica wyprodukowana zgodnie z wszystkimi wymaganiami norm PN-EN-3-7, EN-3-8, EN-3-9, EN-3-10
Posiada wszelkie niezbędne dopuszczenia i certyfikaty.

Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Certyfikat/ Norma | Świadectwo dopuszczenia CNBOP Nr 3755/2019 |
| Legalizacja/przegląd techniczny | Przegląd techniczny należy wykonać 1 rok po dacie zakupu |
| Grupa pożarów | ABC |
| Rodzaj środka gaśniczego | Proszek gaśniczy |
| Nazwa środka gaśniczego | ADEX K |
| Masa środka gaśniczego/pojemność | 2kg |
| Kolor | Czerwony |
| Skuteczność gaśnicza | 13A 89B C |
| Zastosowanie | Samochody ciężarowe, budynki użyteczności publicznej, biura |
| Dopuszczalne napięcie gaszonych urządzeń | 1kV |
| Gwarancja | 3 lata |
| Kraj produkcji | Polska |
| Średnica zbiornika | 11cm |
| Masa całkowita | 3,4kg |
| Wysokość całkowita | 31,6cm |
| Wysokość zbiornika | 27 cm |
| Opakowanie fabryczne | Karton |
| Wymiary opakowania | 16 x 11,5 x 33 cm |
| Termin ważności zbiornika | 20 lat |
| Zakres temperatur działania | -30°C ~ +60°C |
| Termin ważności proszku gaśniczego | Proszek posiada dożywotnią gwarancję |
| Czynnik roboczy | Azot |
| Średni czas działania | 13s |
| Gaśnicę można postawić | Tak |
| Ciśnienie robocze | 15 bar |
| Ciśnienie próbne zbiornika | 33 bar |
| Zasięg wyrzutu środka gaśniczego | Powyżej 4m |
| Możliwość wielokrotnego napełniania | Tak |
| Podstawa w komplecie | Nie |
| Wyposażona w wąż | Nie |
| Wyposażenie w manometr | Tak |
| Wieszak w komplecie | Tak |
| Wieszak - materiał wykonania | Stal + tkanina |
| Zbiornik - materiał wykonania | Stal |
| Plomba - materiał | Metal |
| Głowica - materiał wykonania | Mosiądz |
| Zawleczka - materiał wykonania | Tworzywo |
Bezpieczeństwo
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
