Gaśnica proszkowa GP6x ABC - producent KZWM Ogniochron
Opis
Gaśnica proszkowa GP6x znajduje zastosowanie szczególnie w zabezpieczeniu przeciwpożarowym warsztatów, magazynów, hal przemysłowch, biur, hoteli, mieszkań. Gaśnica przeznaczona jest do gaszenia pożarów ciał stałych, cieczy, gazów oraz urządzeń elektrycznych pod napięciem do 1000 V.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami na każde 100 m2 powierzchni powinno przypadać 2 kg środka gaśniczego, gaśnice powinny znajdować się w odległości nie większej niż 30 m.
Zastosowanie
- w pomieszczeniach biurowych, produkcyjnych,
- w obiektach użyteczności publicznej (budynki administracji państwowej, służby zdrowia, nauki, kultury itp.),
- w samochodach ciężarowych, autobusach, itp.
- w magazynach, garażach,
- a także w domach i mieszkaniach
Skuteczność
![]() |
Gasi pożary grupy A: - ciała stałe pochodzenia organicznego, przy spalaniu których występuje zjawisko żarzenia (np. drewno, papier, węgiel, tworzywa sztuczne itp.) |
![]() |
Gasi pożary grupy B: - ciecze palne, - substancje stałe, - topiące się na skutek wytworzonego przy pożarze ciepła, - np.: benzyna, nafta, parafina, pak, naftalen, smoła, itp. |
![]() |
Gasi pożary grupy C: - gazy, np.: metan, propan, butan, acetylen, wodór, itp. |
Podstawowe cechy
- renomowany producent - KZWM Ogniochron
- łatwa i ergonomiczna w obsłudze
- szybka i skuteczna w gaszeniu
- ekonomiczna w utrzymaniu i obsłudze serwisowej
- zawór odcinający ze wskaźnikiem ciśnienia ułatwia kontrolę
- konstrukcja zaworu umożliwia czasowe przerwanie gaszenia
- zbiornik gaśnicy pokryty farbą poliestrową odporną na promienie UV
- możliwość wielokrotnego napełniania w Autoryzowanych Zakładach Serwisowych
- 3 lata gwarancji
Gaśnica GP6x powinna być sprawdzana raz na 12 miesięcy w autoryzowanym serwisie.
Gaśnica produkowana jest zgodnie z wymogami europejskimi. Każda gaśnica ma dołączoną Deklarację Zgodności.
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Certyfikat/ Norma | Świadectwo dopuszczenia CNBOP Nr 3772/2019 |
| Legalizacja/przegląd techniczny | Przegląd techniczny należy wykonać 1 rok po dacie zakupu |
| Grupa pożarów | ABC |
| Rodzaj środka gaśniczego | Proszek gaśniczy |
| Nazwa środka gaśniczego | FUREX S ABC |
| Masa środka gaśniczego/pojemność | 6kg |
| Kolor | Czerwony |
| Skuteczność gaśnicza | 55A 233B C |
| Zastosowanie | Hale magazynowe i produkcyjne, budynki użyteczności publicznej, samochody ciężarowe |
| Dopuszczalne napięcie gaszonych urządzeń | 1kV |
| Gwarancja | 3 lata |
| Kraj produkcji | Polska |
| Średnica zbiornika | 16cm |
| Masa całkowita | 9,3kg |
| Wysokość całkowita | 49,5cm |
| Wysokość zbiornika | 41cm |
| Opakowanie fabryczne | Karton |
| Wymiary opakowania | 51 x 18 x 19 cm |
| Termin ważności zbiornika | 20lat |
| Zakres temperatur działania | -30°C ~ +60°C |
| Termin ważności proszku gaśniczego | 5 lat od daty produkcji |
| Czynnik roboczy | Azot |
| Średni czas działania | 15s |
| Gaśnicę można postawić | Tak |
| Ciśnienie robocze | 15 bar |
| Ciśnienie próbne zbiornika | 27 bar |
| Możliwość wielokrotnego napełniania | Tak |
| Podstawa w komplecie | Nie |
| Wyposażona w wąż | Tak |
| Wyposażenie w manometr | Tak |
| Wieszak w komplecie | Nie |
| Zbiornik - materiał wykonania | Stal |
| Plomba - materiał | Metal |
| Głowica - materiał wykonania | Mosiądz |
| Zawleczka - materiał wykonania | Stal |
Bezpieczeństwo
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności



