Gaśnica proszkowa GP9x ABC/E - producent KZWM Ogniochron
Opis
Gaśnica proszkowa GP9x znajduje zastosowanie szczególnie w zabezpieczeniu przeciwpożarowym magazynów, hal przemysłowych, zakładów energetycznych i chemicznych - wielkopowierzchniowych. Gaśnica przeznaczona jest do gaszenia pożarów ciał stałych, cieczy, gazów oraz urządzeń elektrycznych pod napięciem do 245 kV.
Zastosowanie
- w halach produkcyjnych,
- w dużych magazynach,
- w zakładach energetycznych i chemicznych.
Skuteczność
![]() |
Gasi pożary grupy A: |
![]() |
Gasi pożary grupy B: - ciecze palne, - substancje stałe topiące się na skutek wytworzonego przy pożarze ciepła, np.: benzyna, nafta, parafina, pak, naftalen, smoła, itp. |
![]() |
Gasi pożary grupy C: - gazy, np.: metan, propan, butan, acetylen, wodór, itp. |
Podstawowe cechy
- renomowany producent - KZWM Ogniochron
- łatwa i ergonomiczna w obsłudze
- szybka i skuteczna w gaszeniu
- ekonomiczna w utrzymaniu i obsłudze serwisowej
- zawór odcinający ze wskaźnikiem ciśnienia ułatwia kontrolę
- konstrukcja zaworu umożliwia czasowe przerwanie gaszenia
- zbiornik gaśnicy pokryty farbą poliestrową odporną na promienie UV
- możliwość wielokrotnego napełniania w Autoryzowanych Zakładach Serwisowych
Produkowana zgodnie z wymaganiami rynku krajowego i unijnego w oparciu o certyfikowany system jakości ISO 9001. Spełnia wymagania normy europejskiej EN3 oraz Dyrektywy Bezpieczeństwa PED 2014/68/UE
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania służymy fachowym doradztwem w doborze odpowiednich typów gaśnic oraz ich ilości dla konkretnych obiektów. Przy zakupie większej ilości proponujemy indywidualną wycenę oraz atrakcyjne rabaty.
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Producent | KZWM Ogniochron |
| Certyfikat/ Norma | Świadectwo dopuszczenia CNBOP Nr 2636/2016 |
| Legalizacja/przegląd techniczny | Przegląd techniczny należy wykonać 1 rok po dacie zakupu |
| Grupa pożarów | ABC |
| Rodzaj środka gaśniczego | Proszek gaśniczy |
| Nazwa środka gaśniczego | FUREX S ABC |
| Masa środka gaśniczego/pojemność | 9kg |
| Kolor | Czerwony |
| Skuteczność gaśnicza | 55A 233B C |
| Zastosowanie | dla zabezpieczania magazynów gazów palnych, farb, lakierów i innych cieczy łatwopalnych, hal przemysłowych, zakładów energetycznych i chemicznych oraz podziemnych wyrobisk górniczych. |
| Dopuszczalne napięcie gaszonych urządzeń | 245kV |
| Gwarancja | 3 lata |
| Kraj produkcji | Polska |
| Średnica zbiornika | 18,5cm |
| Masa całkowita | 14kg |
| Wysokość całkowita | 58,8cm |
| Opakowanie fabryczne | Brak |
| Termin ważności zbiornika | 20lat |
| Zakres temperatur działania | -30°C ~ +60°C |
| Termin ważności proszku gaśniczego | 5 lat od daty produkcji |
| Czynnik roboczy | Azot |
| Średni czas działania | 15s |
| Gaśnicę można postawić | Tak |
| Ciśnienie robocze | 15 bar |
| Ciśnienie próbne zbiornika | 27 bar |
| Możliwość wielokrotnego napełniania | Tak |
| Podstawa w komplecie | Tak |
| Wyposażona w wąż | Tak |
| Wyposażenie w manometr | Tak |
| Wieszak w komplecie | Nie |
| Zbiornik - materiał wykonania | Stal |
| Plomba - materiał | Metal |
| Głowica - materiał wykonania | Mosiądz |
| Zawleczka - materiał wykonania | Stal |
Bezpieczeństwo
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności



