Gaśnica przewoźna AP25x ABC/E energetyczna Ogniochron - GP25x ABC/E w komplecie pokrowiec
Opis
Zastosowanie szczególne
- na stacjach benzynowych
- w dużych zakładach przemysłowych
- zakładach papierniczych, tworzyw sztucznych i włókienniczych
- tartakach, fabrykach mebli, itp.
Ilość środka gaśniczego: 25kg
Maks. napięcie gaszonego urządzenia: 245 kV.
Skuteczność gaśnicza: A IIB C
![]() |
Gasi pożary grupy A: - ciała stałe pochodzenia organicznego, przy spalaniu których występuje zjawisko żarzenia (np. drewno, papier, węgiel, tworzywa sztuczne itp.) |
![]() |
Gasi pożary grupy B: - ciecze palne, - substancje stałe, - topiące się na skutek wytworzonego przy pożarze ciepła, - np.: benzyna, nafta, parafina, pak, naftalen, smoła, itp. |
![]() |
Gasi pożary grupy C: - gazy, np.: metan, propan, butan, acetylen, wodór, itp. |
Maks. napięcie gaszonego urządzenia: 245 kV!
Podstawowe cechy
- 25 kg środka gaśniczego.
- Szybka i skuteczna w gaszeniu.
- Zawór odcinający ze wskaźnikiem ciśnienia ułatwia kontrolę gaśnicy.
- Konstrukcja prądownicy umożliwiająca czasowe przerwanie gaszenia.
- Możliwość wielokrotnego napełniania.
- Zbiornik stalowy głęboko tłoczony, pokryty farbą poliestrową odporną na promienie UV.
- 5 metrowy wąż gumowy zakończony prądownicą, ułatwiający odpowiednie kierowanie strugą.
- Zawór odcinający ze wskaźnikiem ciśnienia ułatwia kontrolę gaśnicy.
Gaśnica posiada wszelkie niezbędne certyfikaty i dopuszczenia.
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Producent | KZWM Ogniochron |
| Certyfikat/ Norma | Świadectwo dopuszczenia CNBOP Nr 2692/2016 |
| Legalizacja/przegląd techniczny | Rejestracja w UDT i założenie książki dozorowej (decyzja na użytkowanie na 20 lat), oględziny zewnętrzne co 12 miesięcy (przeprowadzane przez autoryzowane zakłady serwisowe), oględziny wewnętrzne i zewnętrzne co 5 lat (przeprowadzane przez autoryzowane |
| Grupa pożarów | ABC |
| Rodzaj środka gaśniczego | Proszek gaśniczy |
| Nazwa środka gaśniczego | FUREX ABC STANDARD |
| Masa środka gaśniczego/pojemność | 25kg |
| Kolor | Czerwony |
| Skuteczność gaśnicza | A IIB C |
| Zastosowanie | Stacje paliw, duże zakłady przemysłowe, tartaki |
| Dopuszczalne napięcie gaszonych urządzeń | 1kV |
| Gwarancja | 3 lata |
| Kraj produkcji | Polska |
| Masa całkowita | 48kg |
| Wysokość całkowita | 105cm |
| Opakowanie fabryczne | Brak |
| Termin ważności zbiornika | Po 20 latach badanie wytrzymałościowe w UDT |
| Zakres temperatur działania | -20°C ~ +60°C |
| Termin ważności proszku gaśniczego | 5 lat |
| Czynnik roboczy | Azot |
| Średni czas działania | 20 - 30s |
| Gaśnicę można postawić | Tak |
| Ciśnienie robocze | 16 bar |
| Ciśnienie próbne zbiornika | 31 bar |
| Możliwość wielokrotnego napełniania | Tak |
| Wyposażona w wąż | Tak |
| Wyposażenie w manometr | Tak |
| Zbiornik - materiał wykonania | Stal |
| Głowica - materiał wykonania | Mosiądz |
| Zawleczka - materiał wykonania | Stal |
Bezpieczeństwo
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności



