Opis
Zastosowanie szczególne
- na stacjach benzynowych
- w dużych zakładach przemysłowych
- zakładach papierniczych, tworzyw sztucznych i włókienniczych
- tartakach, fabrykach mebli, itp.
Skuteczność
![]() |
Gasi pożary grupy A: - ciała stałe pochodzenia organicznego, przy spalaniu których występuje zjawisko żarzenia (np. drewno, papier, węgiel, tworzywa sztuczne itp.) |
![]() |
Gasi pożary grupy B: - ciecze palne, - substancje stałe, - topiące się na skutek wytworzonego przy pożarze ciepła, - np.: benzyna, nafta, parafina, pak, naftalen, smoła, itp. |
![]() |
Gasi pożary grupy C: - gazy, np.: metan, propan, butan, acetylen, wodór, itp. |
Podstawowe cechy
- wskaźnik ciśnienia umożliwiający stałą kontrolę ciśnienia gaśnicy
- możliwość dozowania emisji środka gaśniczego poprzez szybkootwieralny zawór umożliwiający czasowe przerwanie wypływu środka gaśniczego
- funkcjonalna dysza umożliwia precyzyjne podanie środka gaśniczego do źródła ognia
- prosta w obsłudze i niezawodna w działaniu
- poręczny wózek umożliwiający łatwy i szybki transport urządzenia
- zawór wyposażony w bezpiecznik przeciążeniowy
- można ją wielokrotnie napełniać w Autoryzowanych Zakładach Serwisowych
Gaśnica posiada wszelkie niezbędne certyfikaty i dopuszczenia.
Sytuacja prawna
W związku z wejściem w życie w dniu 27-01-2022r. rozporządzenia z dnia 17 grudnia 2021r. Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie warunków technicznych dla niektórych urządzeń ciśnieniowych podlegających dozorowi technicznemu informujemy:
Gaśnice przewoźne proszkowe podlegają uproszczonemu dozorowi technicznemu, czyli nie muszą być rejestrowane w UDT.
Podlegają próbie ciśnieniowej co 20 lat, serwis zgodnie z instrukcja eksploatacji (przegląd co 12 miesięcy, oględziny wewnętrzne zbiornika co 5 lat.
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania służymy fachowym doradztwem w doborze odpowiednich typów gaśnic oraz ich ilości dla konkretnych obiektów. Przy zakupie większej ilości proponujemy indywidualną wycenę oraz atrakcyjne rabaty.
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Producent | Boxmet |
| Certyfikat/ Norma | Świadectwo dopuszczenia CNBOP Nr 2529/2015 |
| Legalizacja/przegląd techniczny | Rejestracja w UDT i założenie książki dozorowej (decyzja na użytkowanie na 20 lat), oględziny zewnętrzne co 12 miesięcy (przeprowadzane przez autoryzowane zakłady serwisowe), oględziny wewnętrzne i zewnętrzne co 5 lat (przeprowadzane przez autoryzowane |
| Grupa pożarów | ABC |
| Rodzaj środka gaśniczego | Proszek gaśniczy |
| Nazwa środka gaśniczego | DELEI FIRE ABC |
| Masa środka gaśniczego/pojemność | 25kg |
| Kolor | Czerwony |
| Skuteczność gaśnicza | A IIB C |
| Zastosowanie | Stacje paliw, duże zakłady przemysłowe, tartaki |
| Dopuszczalne napięcie gaszonych urządzeń | 1kV |
| Gwarancja | 3 lata |
| Kraj produkcji | Chiny |
| Masa całkowita | 56kg |
| Wysokość całkowita | 101cm |
| Opakowanie fabryczne | Brak |
| Termin ważności zbiornika | Po 20 latach badanie wytrzymałościowe w UDT |
| Zakres temperatur działania | -30°C ~ +60°C |
| Termin ważności proszku gaśniczego | 5 lat |
| Czynnik roboczy | Azot |
| Średni czas działania | 15s |
| Gaśnicę można postawić | Tak |
| Ciśnienie robocze | 16 bar |
| Ciśnienie próbne zbiornika | 33 bar |
| Możliwość wielokrotnego napełniania | Tak |
| Wyposażona w wąż | Tak |
| Wyposażenie w manometr | Tak |
| Zbiornik - materiał wykonania | Stal |
| Głowica - materiał wykonania | Mosiądz |
| Zawleczka - materiał wykonania | Stal |
Bezpieczeństwo
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności



