Gaśnica śniegowa 2kg GS-2x B z wieszakiem, Typ: KS2ST; gaśnica komputerowa Gloria
Opis
Gaśnica śniegowa 2 kg (gaśnica komputerowa) w zestawie z wieszakiem przeznaczona do gaszenia pożarów grup:
oraz elektroniki, w tym komputerów
Grupa B - pożary cieczy palnych i substancji topniejących pod wpływem ciepła
Produkt polski, powstający w całości w największej w Europie fabryce gaśnic zlokalizowanej w podkarpackich Ropczycach.
Gaśnica KS2 ST – bezpieczna i niezawodna gaśnica, nie pozostawiająca jakichkolwiek śladów gaszenia
Gaśnica KS2 ST posiada wysoką skuteczność gaśniczą 34B
Jest to gaśnica, a nie tzw. urządzenie gaśnicze – co oznacza, że produkt ten posiada wszystkie niezbędne dopuszczenia i certyfikaty, będące gwarancją pełnego bezpieczeństwa użytkownika. Specjalna konstrukcja gaśnicy, w której reakcja termiczna zachodzi w dyszy, a nie wewnątrz zbiornika, eliminuje zjawisko gwałtownego bardzo silnego schłodzenia zbiornika urządzenia w momencie użycia gaśnicy (problem wielu tzw. urządzeń gaśniczych) i ryzyko odmrożeń. Brak zjawiska szoku termicznego.
PRZEZNACZENIE
Gaśnica przeznaczona do gaszenia urządzeń elektrycznych pod napięciem, w tym komputerów, monitorów, rozdzielni i szaf sterowniczych, elektroniki i sprzętu RTV. Sprawdzi się również na stacjach paliw płynnych, w lakierniach, energetyce, halach przemysłowych oraz wszędzie tam gdzie użycie proszków gaśniczych jest niewskazane, ze względu na obecność urządzeń wrażliwych na pyły i zabrudzenia.
KONSTRUKCJA I PODSTAWOWE CECHY
- gaśnica CO2 przeznaczona do gaszenia pożarów grupy
- wysoka skuteczność gaśnicza - 34B i długi czas działania
- jest to gaśnica, a nie tzw. urządzenie gaśnicze – co oznacza, że produkt ten posiada wszystkie niezbędne dopuszczenia i certyfikaty, będące gwarancją pełnego bezpieczeństwa użytkownika
- specjalna konstrukcja gaśnicy, w której reakcja termiczna zachodzi w dyszy, a nie wewnątrz zbiornika, eliminuje zjawisko gwałtownego bardzo silnego schłodzenia zbiornika urządzenia w momencie użycia gaśnicy (problem wielu tzw. urządzeń gaśniczych) i ryzyko odmrożeń. Brak zjawiska szoku termicznego
- stalowy zbiornik, testowany przy ciśnieniu 200 bar
- dźwignia zaworu odcinającego umożliwia kontrolę dozowania środka gaśniczego
- gaśnica wyposażona w zawór bezpieczeństwa
- zintegrowana dysza środka gaśniczego umożliwia bezpieczne użytkowanie
- dwutlenek węgla, jako środek gaśniczy nie pozostawia żadnych śladów gaszenia
- możliwość wielokrotnego napełniania
- możliwość gaszenia urządzeń pod napięciem do 1000V
- gaśnica wyposażona jest w wieszak do montażu na ścianie – w cenie
- lakier odporny na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV, dzięki zastosowaniu żywicy poliestrowej, nieszkodzącej środowisku naturalnemu
- gaśnica nie wymaga remontów lakierniczych
- korpus zaworu wykonany z mosiądzu
- etykieta wykonana w technice sitodruku – nie ściera się i nie odkleja
- każda gaśnica pakowana jest fabrycznie w karton, celem jej zabezpieczenia przed uszkodzeniami w transporcie
- deklaracja zgodności dołączona do każdej gaśnicy
- producent udziela na gaśnicę 3 lata gwarancji
- gaśnica w całości wyprodukowana w POLSCE!!! – w największej fabryce na rynku krajowym i europejskim (2,5 mln gaśnic rocznie)
BEZPIECZEŃSTWO
Gaśnica wyprodukowana zgodnie z wszystkimi wymaganiami norm PN-EN-3-7, EN-3-8, EN-3-9, EN-3-10
Posiada wszelkie niezbędne dopuszczenia i certyfikaty.

Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Certyfikat/ Norma | Świadectwo dopuszczenia CNBOP Nr 3752/2019 |
| Legalizacja/przegląd techniczny | Przegląd techniczny należy wykonać 1 rok po dacie zakupu |
| Grupa pożarów | B |
| Rodzaj środka gaśniczego | CO2 |
| Masa środka gaśniczego/pojemność | 2kg |
| Kolor | Czerwony |
| Skuteczność gaśnicza | 34B |
| Zastosowanie | Głównie serwerownie, sale komputerowe, szpitale i laboratoria |
| Dopuszczalne napięcie gaszonych urządzeń | 1kV |
| Gwarancja | 3 lata |
| Kraj produkcji | Polska |
| Średnica zbiornika | 10,4cm |
| Masa całkowita | 6,5kg |
| Wysokość całkowita | 59cm |
| Wysokość zbiornika | 48cm |
| Opakowanie fabryczne | Karton |
| Wymiary opakowania | 64 x 18 x 13 cm |
| Termin ważności zbiornika | 10lat |
| Zakres temperatur działania | -30°C ~ +60°C |
| Czynnik roboczy | CO2 |
| Średni czas działania | 8,5s |
| Gaśnicę można postawić | Tak |
| Ciśnienie robocze | 60 bar |
| Ciśnienie próbne zbiornika | 212 bar |
| Zasięg wyrzutu środka gaśniczego | >3 m |
| Możliwość wielokrotnego napełniania | Tak |
| Podstawa w komplecie | Nie |
| Wyposażona w wąż | Nie |
| Wyposażenie w manometr | Tak |
| Wieszak w komplecie | Tak |
| Wieszak - materiał wykonania | Stal |
| Zbiornik - materiał wykonania | Stal |
| Plomba - materiał | Metal |
| Głowica - materiał wykonania | Mosiądz |
| Zawleczka - materiał wykonania | Stal |
Bezpieczeństwo
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
