Gaśnica śniegowa energetyczna GS5x BC/E - OGNIOCHRON z UDT
Opis
Gaśnica śniegowa znajduje szczególne zastosowanie w lakierniach, energetyce, halach przemysłowych oraz wszędzie tam gdzie użycie proszków gaśniczych jest niewskazane ze względu na występowanie urządzeń wrażliwych na pyły i zabrudzenia. Gaśnica nie pozostawia śladów po użyciu środka gaśniczego.
Gaśnica posiada dopuszczenie UDT
Zgodnie z obowiązującymi przepisami na każde 100 m2 powierzchni powinno przypadać 2 kg środka gaśniczego, gaśnice powinny znajdować się w odległości nie większej niż 30 m.
Zastosowanie
- w laboratoriach chemicznych,
- wytwórniach i magazynach cieczy oraz gazów palnych,
- stacjach paliwowych, lakierniach, itp.
Skuteczność
![]() |
Gasi pożary grupy B: - ciecze palne, - substancje stałe, - topiące się na skutek wytworzonego przy pożarze ciepła, - np.: benzyna, nafta, parafina, pak, naftalen, smoła, itp. |
Podstawowe cechy
- łatwa i ergonomiczna w obsłudze
- długi wąż zakończony prądownicą ułatwia gaszenie
- lekka butla stalowa nowej generacji
- ekonomiczna w utrzymaniu i obsłudze serwisowej
- zawór wyposażony w bezpiecznik ciśnienia
- konstrukcja zaworu umożliwia czasowe przerwanie gaszenia
- zbiornik gaśnicy pokryty farbą poliestrową odporną na promienie UV
Dane techniczne:
Skuteczność gaszenia: 89B
Masa środka gaśniczego: 5 kg
Czynnik roboczy: CO2
Czas działania: min. 9 s
Ciśnienie próbne zbiornika: 320 bar
Zakres temperatur stosowania: -30 st. C / +60 st. C
Masa całkowita: ~14 kg
Maks. napięcie gaszonego urządzenia: 245000 V
Całkowita wysokość: 685 mm
Średnica zbiornika: 136 mm
Gaśnica GS5x podlega badaniom UDT oraz powinna być sprawdzana raz na 12 miesięcy w autoryzowanym serwisie konserwacji gaśnic.
Produkowana zgodnie z wymaganiami rynku krajowego i unijnego w oparciu o certyfikowany system jakości ISO 9001. Spełnia wymagania normy europejskiej EN3 oraz Dyrektywy Bezpieczeństwa PED 97/23/EC.
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania służymy fachowym doradztwem w doborze odpowiednich typów gaśnic oraz ich ilości dla konkretnych obiektów. Przy zakupie większej ilości proponujemy indywidualną wycenę oraz atrakcyjne rabaty.
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Certyfikat/ Norma | Świadectwo dopuszczenia CNBOP Nr 3857/2019 |
| Legalizacja/przegląd techniczny | Przegląd techniczny należy wykonać 1 rok po dacie zakupu |
| Grupa pożarów | BC |
| Rodzaj środka gaśniczego | CO2 |
| Masa środka gaśniczego/pojemność | 5kg |
| Kolor | Czerwony |
| Skuteczność gaśnicza | 89B |
| Zastosowanie | Głównie warsztaty, lakiernie, hale produkcyjne |
| Dopuszczalne napięcie gaszonych urządzeń | 245kV |
| Gwarancja | 3 lata |
| Kraj produkcji | Polska |
| Średnica zbiornika | 13,6cm |
| Masa całkowita | 14kg |
| Wysokość całkowita | 68,5 cm |
| Wysokość zbiornika | 60 cm |
| Opakowanie fabryczne | Brak |
| Termin ważności zbiornika | 10lat |
| Zakres temperatur działania | -30°C ~ +60°C |
| Czynnik roboczy | CO2 |
| Średni czas działania | 9s |
| Gaśnicę można postawić | Tak |
| Ciśnienie robocze | 58 bar |
| Ciśnienie próbne zbiornika | 315 bar |
| Możliwość wielokrotnego napełniania | Tak |
| Podstawa w komplecie | Nie |
| Wyposażona w wąż | Tak |
| Wyposażenie w manometr | Tak |
| Wieszak w komplecie | Nie |
| Zbiornik - materiał wykonania | Stal |
| Plomba - materiał | Metal |
| Głowica - materiał wykonania | Mosiądz |
| Zawleczka - materiał wykonania | Stal |
Bezpieczeństwo
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

