Gaśnica wodna mgłowa GWM-6x AF - KZWM Ogniochron
Opis
Unikatowa technologia wytwarzania mgły wodnej pozwala zminimalizować szkody powstałe w wyniku gaszenia pożaru.
Doskonale nadaje się do gaszenia pożarów olejów i tłuszczy jadalnych, płonącej na ludziach odzieży, ważnych dokumentów i urządzeń. Skutecznie gasi nie pozostawiając śladów po użyciu środka gaśniczego.
Zastosowanie
- do zabezpieczania obiektów użyteczności publicznej
- biur, archiwów, szkół
- przychodni medycznych
- kancelarii prawnych
- pomieszczeń gastronomicznych i kuchni domowych
Skuteczność
![]() |
Gasi pożary grupy A: 13A - ciała stałe pochodzenia organicznego, przy spalaniu których występuje zjawisko żarzenia (np. drewno, papier, węgiel, tworzywa sztuczne itp.) |
![]() |
Gasi pożary grupy F: 40F - pożary tłuszczy i olejów jadalnych |
Produkowana zgodnie z wymaganiami rynku krajowego i unijnego w oparciu o certyfikowany system jakości ISO 9001. Spełnia wymagania normy europejskiej EN3 oraz Dyrektywy Bezpieczeństwa PED 2014/68/UE.
Podstawowe cechy
- ergonomiczna i łatwa w obsłudze
- szybka i skuteczna w gaszeniu
- w pełni ekologiczna
- ekonomiczna w obsłudze serwisowej
- zawór odcinający za wskaźnikiem ciśnienia ułatwia kontrolę gaśnicy
- konstrukcja zaworu umożliwia czasowe przerwanie gaszenia
- możliwość wielokrotnego napełniania
- zbiornik gaśnicy na zewnątrz pokryty farbą poliestrową odporną na promienie UV, a wewnątrz specjalną powłoką antykorozyjną
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Producent | OGNIOCHRON |
| Temperatura uruchomienia | +5°C / +60°C |
| Certyfikat/ Norma | Świadectwo dopuszczenia CNBOP Nr 2863/2017 |
| Legalizacja/przegląd techniczny | Przegląd techniczny należy wykonać 1 rok po dacie zakupu |
| Grupa pożarów | AF |
| Rodzaj środka gaśniczego | Woda zdemineralizowana |
| Masa środka gaśniczego/pojemność | 6l |
| Kolor | Czerwony |
| Skuteczność gaśnicza | 13A 40F |
| Zastosowanie | W gastronomii, w kuchniach domowych |
| Dopuszczalne napięcie gaszonych urządzeń | 1kV |
| Gwarancja | 3 lata |
| Kraj produkcji | Polska |
| Średnica zbiornika | 16cm |
| Masa całkowita | 9,5kg |
| Wysokość całkowita | 53cm |
| Wysokość zbiornika | 45cm |
| Opakowanie fabryczne | Karton |
| Wymiary opakowania | 55 x 17,5 x 17,5 cm |
| Termin ważności zbiornika | 5 lat |
| Zakres temperatur działania | +5°C ~ +60°C |
| Czynnik roboczy | Azot |
| Średni czas działania | 9s |
| Gaśnicę można postawić | Tak |
| Ciśnienie robocze | 15 bar |
| Ciśnienie próbne zbiornika | 27 bar |
| Możliwość wielokrotnego napełniania | Tak |
| Podstawa w komplecie | Tak |
| Wyposażona w wąż | Tak |
| Wyposażenie w manometr | Tak |
| Wieszak w komplecie | Tak |
| Wieszak - materiał wykonania | Stal |
| Zbiornik - materiał wykonania | Stal |
| Plomba - materiał | Metal |
| Głowica - materiał wykonania | Mosiądz |
| Zawleczka - materiał wykonania | Stal |
Bezpieczeństwo
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności


