Hydrant wewnętrzny DN25 BOCZNY z miejscem na gaśnice pod spodem GRAS
Opis
Hydrant wewnętrzny DN25 boczny z wężem półsztywnym 25mm o długości 20mb lub 30mb, z miejscem na gaśnicę 6kg pod spodem. Konstrukcja hydrantu pozwala na instalację w miejscach o ograniczonej powierzchni ścian. Odwrócone zwijadło hydrantu porusza się na wózku wyjezdnym w celu łatwego rozwinięcia węża pożarowego w każdym kierunku
Do wyboru kolor czerwony lub biały oraz wykonanie szafki: nadtynkowa lub wnękowa (instalowany w ścianie).
Otwory do zasilania wodnego Ø45 mm w górnej części korpusu szafy hydrantowej.
Drzwi szafy z wyprofilowanym zagłębieniem umożliwiającym otwarcie drzwi o kąt 180º.
W skład hydrantu nie wchodzi gaśnica.
Skład hydrantu:
- Szafa hydrantowa wykonana ze stali niskowęglowej DC01 o grubości min. 1,0mm, lakierowana proszkowo w kolorze standardowym RAL3000 (czerwony) lub RAL9010 (biały), grubość powłoki min. 80 µm,
- Zabezpieczenie antykorozyjnie - fosforanowanie żelazowe, farba epoksydowo-poliestrowa,
- Zwijadło hydrantowe samohamowne na wąż półsztywny z pełnymi tarczami na ułożyskowanym wózku wyjezdnym z integrowaną prowadnicą węża, lakierowane proszkowo - kolor RAL3000 (czerwony), połysk 80, grubość powłoki min. 80 µm,
- System zawiasów GRAS - drzwi prawe lub lewe (możliwość zmiany przez użytkownika),
- Oś wodna hydrantu wykonana z mosiądzu,
- Zwijadło kompletne wychylne o kąt 180° - wyposażone w oś wodną umożliwiającą rozwinięcie węża będącego pod ciśnieniem wody, na żądaną długość,
- Wąż hydrantowy półsztywny DN25 (20m lub 30m) zgodny z wymaganiami normy EN694 dla hydrantów przeciwpożarowych,
- Prądownica mosiężna GRAS DN25/D10 (opcjonalnie D6, D8) - strumień zwarty/ rozproszony,
- Zamek patentowy - wpuszczany zamek patentowy z kluczem zapasowym umieszczonym na płycie drzwiowej za szybką szklaną o grubości 1mm,
- Zawór hydrantowy DN25,
- Łącznik wężowy (dla połączenia zawór - zwijadło) do zaworu DN25 (1”),
- Oznakowanie: znak bezpieczeństwa Hydrant wewnętrzny PN-EN ISO 7010-2012 i znak bezpieczeństwa Gaśnica PN-EN ISO 7010-2012,
- Numer Certyfikatu,
- Instrukcja montażu i gwarancja, dane producenta, tabliczka znamionowa,
- Deklaracja właściwości użytkowych.
Wymiary hydrantu:
Dodatkowe opcje wykonania:
Opcjonalnie hydrant może być wykonany w innym kolorze, szafka ze stali nierdzewnej, szafka wykonana w poziomie korozyjności C5, podpory i podstawy w celu montażu wolnostojącego na podłożu, czy np. zamek uniwersalny - łączący w sobie cechy zamka euro i patentowego.
Zgodność z normami i certyfikaty:
- EN 671-1,
- EC (CE) Certyfikaty Zgodności nr: 1438-CPR-0003, 1438-CPR-0004,
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Norma/Certyfikat | CNBOP Certyfikat Stałości Własności Użytkowych 1438-CPR-0004 i 1438-CPR-0003 |
| Kolor szafki | Czerwony RAL3000 lub biały RAL9010 (kolory standardowe do wyboru), |
| Szerokość szafki | 30cm (szafka nadtynkowa), 26cm (szafka wnękowa) |
| Wysokość szafki | 108cm (szafka nadtynkowa), 104cm (szafka wnękowa) |
| Głębokość szafki | 70cm |
| Sposób montażu szafki | Nadtynkowy lub wnękowy (z ramką maskującą w komplecie) - do wyboru |
| Miejsce na gaśnice | Pod zwijadłem |
| Wydajność | Przy ciśnieniu 0,2MPa - ok.59l/min, |
| Ciśnienia pracy | Od 0,2 do 1,2 MPa |
| Waga | 50kg z wężem 20mb i 54kg z wężem 30mb |
| Średnica węża hydrantowego | 1'' |
| Długość węża hydrantowego | 20mb lub 30mb - do wyboru |
| Kolor węża hydrantowego | Czarny |
| Materiał z którego wykonana jest szafka | Stal niskowęglowa |
| Malowanie szafki i zabezpieczenie antykorozyjne | Farba proszkowa poliestrowa + powłoka cynku |
| Wyposażenie w system "zbij szybkę" | Tak |
| Rodzaj zamka | Patent |
| Wersja prawa czy lewa | Prawy |
| Drzwi pełne | Tak |
| Prądownica | Prądownica PW-25 |
| Zwijadło wychylne? | Zwijadło na wózku wyjezdnym do 3/4 głębokości zwijadła |
| Średnica zwijadła | 50cm dla węża 20mb i 60cm dla węża 30mb |
| Kolor zwijadła | Czerwony |
| Zawór hydrantowy | DN25 mosiężny |
| Otwory przyłączeniowe | Doprowadzenie górne |
| Kolor węża łączącego | Czarny |
| Współczynnik K | 44 |
| Kąt otwarcia drzwi szafki | 180st |
| W komplecie: | Instrukcja montażu i gwarancja, Oznakowanie zgodne z normą EN671 Hydrant + Gaśnica, Deklaracja właściwości użytkowych |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
