Hydrant wewnętrzny z wężem półsztywnym Boxmet 33/30
Opis
Hydrant wewnętrzny z 30m wężem półsztywnym fi33.
Hydrant to urządzenie, które umożliwia bezpośredni pobór wody z głównych przewodów sieci wodociągowej.
Hydranty wewnętrzne występują w wersji natynkowej z możliwością montażu we wnęce.
Konstrukcja hydrantu umożliwia ten sam hydrant zamontować w wersji prawej lub lewej.
Zgodnie z dyrektywą 89/106/EEC Rady Unii Europejskiej z dnia 21 grudnia 1988 r. [...] zmienioną przez dyrektywę 93/68/EEC Rady Unii Europejskiej z dnia 22.06.1993 r. potwierdza, ze wyrób budowlany w/w hydrant wewnętrzny jest odpowiednim urządzeniem przeznaczonym do gaszenia pożarów budynków i budowli [...].
Skład hydrantu:
-
Szafa hydrantowa, uniwersalna - w kolorze czerwonym RAL3000 lub białym RAL9016, przystosowana do montażu naściennego.
-
zawór hydrantowy: grzybkowy, mosiężny DN52 z redukcją kątową 52/33
-
zwijadło węża z wężem tłocznym, półsztywnym o średnicy 33mm oraz długości 20mb zgodne z normą PN-EN 671-1.
-
Prądownica ø 33 z dyszą równoważną 10 mm
-
Oś wodna mosiężna ocynkowana
-
Wąż doprowadzający o dł. 1 m
- Zawór grzybkowy mosiężny DN 50 z redukcją 2''/33
Hydranty DN 33 muszą być stosowane w garażu:
-
Jednokondygnacyjnym zamkniętym o więcej niż 10 stanowiskach postojowych,
-
Wielokondygnacyjnym.
Dopuszcza się stosowanie hydrantów DN 33:
-
W strefie pożarowej produkcyjnej i magazynowej o powierzchni przekraczającej 200 m2 i gęstości obciążenia ogniowego nie przekraczającej 1000 MJ/m2.
-
Przy wejściu do pomieszczeń magazynowych lub technicznych o powierzchni przekraczającej 200 m2 i gęstości obciążenia ogniowego nie przekraczającej 1000 MJ/m2, usytuowanych w strefie pożarowej zakwalifikowanej do kategorii zagrożenia ludzi (z wyjątkiem budynków mieszkalnych), znajdującej się w budynku niskim lub średniowysokim.
Dla hydrantów minimalna wydajność poboru wody mierzona na wylocie prądownica wynosi 1,5 dm3/s.
Wymiary hydrantu: wysokość - 800mm, szerokość - 780mm, głębokość - 280mm.
Wymiary wnęki: wysokość - 820mm, szerokość - 800mm, głębokość - 285mm.
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Norma/Certyfikat | Certyfikat Zgodności EC 1299/CPD/0104 |
| Kolor szafki | Czerwony RAL3000 lub biały RAL9016 (kolory standardowe do wyboru), |
| Szerokość szafki | 78cm |
| Wysokość szafki | 80cm |
| Głębokość szafki | 28cm |
| Sposób montażu szafki | Nadtynkowy lub wnękowy (z ramką maskującą w komplecie) - do wyboru |
| Miejsce na gaśnice | Brak |
| Wydajność | Przy ciśnieniu 0,2MPa - ok.72l/min, przy ciśnieniu 0,4MPa - ok.102l/min, przy ciśnieniu 0,6MPa - ok.121l/min, |
| Ciśnienia pracy | Od 0,2 do 1 MPa |
| Średnica węża hydrantowego | 33mm |
| Długość węża hydrantowego | 30mb |
| Kolor węża hydrantowego | Biały |
| Materiał z którego wykonana jest szafka | Blacha stalowa ocynkowana |
| Malowanie szafki i zabezpieczenie antykorozyjne | Farba proszkowa fasadowa |
| Wyposażenie w system "zbij szybkę" | Tak |
| Rodzaj zamka | Patent |
| Wersja prawa czy lewa | Wersja uniwersalna, szafkę można przekręcić |
| Drzwi pełne | Tak |
| Prądownica | Regulowana DN33 |
| Zwijadło wychylne? | Tak |
| Średnica zwijadła | 65cm |
| Kolor zwijadła | Czerwony |
| Zawór hydrantowy | Grzybkowy aluminiowy DN52 z redukcją kątową do DN33 |
| Otwory przyłączeniowe | Doprowadzenie boczne, zaślepione otwory fi72mm |
| Kolor węża łączącego | Czerwony |
| Długość węża łączącego | 1m |
| Współczynnik K | 44 |
| Kąt otwarcia drzwi szafki | Co najmniej 170st |
| W komplecie: | Znak bezpieczeństwa “Hydrant wewnętrzny”, instrukcja obsługi, instrukcja montażu, tabliczka znamionowa, deklaracja zgodności producenta, karta gwarancyjna |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
