Masa ogniochronna PROMASEAL A Spray op. 2KG do rur stalowych i dylatacji
Opis

Zakres zastosowania:
PROMASEAL®-A Spray jest substancją wykonaną na bazie akryli, która zamyka szczeliny uniemożliwiając rozprzestrzenianie się ognia i dymu do innych pomieszczeń. Masa jest elastyczna i odporna na wilgoć.
Zastosowanie:
PROMASEAL®-A Spray służy do zabezpieczenia szczelin dylatacyjnych. Umożliwia pracę złączy liniowych nawet do 30%. Zabezpieczaną szczeliną należy wypełnić wełną mineralną o min. klasie reakcji na ogień A1 i wymaganej gęstości. Wełnę pokrywany warstwą Sprayu o grubości min. 1mm.
Masę można stosować w przegrodach:
- Ściany sztywne: Ściana musi mieć minimalną grubość 100 mm i być zbudowana z betonu, gazobetonu, lub murowana, o minimalnej gęstości 450 kg/m³.
- Stropy sztywne: Strop musi mieć minimalną grubość 150 mm i być zbudowana z betonu, gazobetonu, lub murowana, o minimalnej gęstości 450 kg/m³.
- brak możliwości zastosowania w warstwowych ścianach panelowych.
Przykładowe zastosowanie:
Odporność ogniowa wykonanego zabezpieczenia: max EI180 (w zależności od zastosowania rozwiązania z ETA)
Obróbka:
Nakładanie powinno odbywać się w temperaturze od +5°C do +40°C. Przed pokryciem podłoże należy oczyścić z oleju, wosku, zanieczyszczeń, luźnych odłamków, smarów oraz kurzu. Do uzyskania warstwy suchej o grubości 1 mm trzeba nałożyć 1,9-2,1 kg/m2. Warstwa grubości 1mm jest sucha po ok.
12 godz., a po 24 godz. osiąga pełną twardość. Otwarty pojemnik należy szczelnie zamknąć i zużyć jak najszybciej.
Dane techniczne i właściwości:
| Kolor | Szary |
| Gęstość | 1,35 g/cm3 |
| Lepkość | 60 Pa*s |
| Czas przechowywania | Ok. 12 miesięcy w oryginalnie zamkniętych opakowaniach |
| Magazynowanie | Składować w suchych i chłodnych warunkach, chronić przed mrozem i gorącem |
| Wytrzymałość na rozciąganie | 0,35MPa |
| Wydłużenie przed zniszczeniem | ok. 250% |
| Temperatura aplikacji | +5 st. C do +40 st.C |
| Klasa reakcji na ogień | E |
| Zawartość części stałych | ok. 70% |
| Zawartość popiołu | ok. 30% |
Masa PROMASEAL®-A spray ma grafitowy kolor, który można zmienić poprzez przemalowanie farbami emulsyjnymi, poliuretanowymi czy też akrylowymi i uzyskać każdy dowolny kolor.
Zawartość opakowanie:
Pojemnik 2 kg - puszka stalowa. Towar jest fabrycznie w dużych wiaderkach - my za zgoda producenta rozlewamy go do mniejszych.
Dopuszczenie do stosowania:
Europejska Aprobata Techniczna: ETA-16/0310,
Deklaracja Właściwości Użytkowych,
Wszystkie prace należy wykonać zgodnie z wymogami Aprobaty technicznej produktu!
Dane techniczne
| Zastosowanie | PROMASEAL®-A Spray służy do zabezpieczenia szczelin dylatacyjnych. Umożliwia pracę złączy liniowych nawet do 30%. |
| Kolor | Szary |
| Konsystencja | Spray na bazie akryli |
| Masa/Pojemność | 12kg |
| Opakowanie fabryczne | Wiadro z tworzywa |
| Klasyfikacja ogniowa | Max EI180 (rózne w zależności od zastosowanego rozwiązania z ETA) |
| Klasa reakcji na ogień | E |
| Zużycie | Do uzyskania warstwy suchej o grubości 1 mm trzeba nałożyć 1,9-2,1 kg/m2. |
| Dylatacje/szczeliny: | Dylatacje w ścinach i stropach sztywnych |
| Wymagana grubość warstwy | min. 1mm |
| Do stosowania wymagana jest licencja Producenta | Tak |
| Można stosować na zewnątrz budynku | Zabezpieczenie nie może być wystawione na deszcz, zakres temp. -20 do +70 stopni C. |
| Gęstość | 1,35 g/cm3 |
| Temperatura stosowania | od +5°C do +40°C |
| Czas schnięcia | Warstwa grubości 1mm jest sucha po ok. 12 godz., a po 24 godz. osiąga pełną twardość |
| Etykiety do oznakowania przepustu w zestawie: | Tak, |
| Dokumentacja | Europejska Aprobata Techniczna: ETA-16/0310; Deklaracja Własciwosci Uzytkowych |
| Producent | Promat |
Bezpieczeństwo
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
