Opis
Wysokiej klasy cyfrowy miernik poziomu dźwięku o dwóch charakterystykach korekcji A i C.
Filtr A odpowiada czułości częstotliwościowej ludzkiego ucha. Stosowany jest przy pomiarach poziomu hałasu otoczenia.
Filtr C o charakterystyce płaskiej, wykorzystywany jest do pomiaru poziomu hałasu generowanego przez urządzenia mechaniczne. Sonometr mierzy poziom natężenia dźwięku w sześciu podzakresach: 30 ~ 80dB, 40 ~ 90dB, 50 ~ 100dB, 60 ~ 110dB, 70 ~ 120dB, 80 ~ 130dB które mogą być wybierane automatycznie lub nastawiane przez użytkownika.
Wyniki pomiarów wyświetlane są na wielofunkcyjnym panelu LCD z dokładnością do ±1.5dB. Rozdzielczość wskazań dla całego zakresu wynosi 0,1 dB.
Urządzenie posiada opcję pomiaru w trybie szybkim Fast Mode -125 m/sek oraz w trybie wolnym Slow Mode -1 sek., funkcję pomiaru szumów tła, funkcję zatrzymania maksymalnego wskazania na wyświetlaczu (funkcja MAX Hold), funkcję zapisu w pamięci wartości maksymalnej lub minimalnej pomiaru oraz sygnalizację rozładowania baterii.
Port RS 232 umożliwia połączenie urządzenia z komputerem PC w celu zapisywania bieżących wskazań, po wcześniejszym zainstalowaniu oprogramowania (nie znajduje się w zestawie). Funkcja podświetlenia panelu LCD ułatwia odczyt wskazań przy niskim natężeniu oświetlenia np. w nocy lub w słabo oświetlonych pomieszczeniach.
Miernik przystosowany jest do zamontowania na statywie. Posiada port RS 232 do połączenia z komputerem, port kalibracyjny oraz złącze uniwersalne AC/DC do podłączenia urządzeń zewnętrznych, takich jak: analizator, przyrząd rejestrujący.
Urządzenie spełnia wymagania normy IEC 651 typ 2 / ANSI1.4 typ 2.
- Wyświetlacz LCD 3 ½ cyfry z bargrafem
- Funkcja podświetlania wyświetlacza
- Szeroki zakres pomiarowy
- Wysoka dokładność pomiarów
- Automatyczna i ręczna zmiana 6 zakresów pomiarowych
- Filtry korekcyjne A i C
- Pomiar szumów tła
- Zakres częstotliwości: 31.5Hz ~ 8KHz
- Tryby pomiarowy szybki i wolny
- Funkcja MAX HOLD - zatrzymanie maksymalnego wskazania na wyświetlaczu
- Funkcja REC MAX/MIN – zapis w pamięci wartości minimalnych / maksymalnych
- Złącze uniwersalne AC/DC do podłączenia urządzeń zewnętrznych
- Port RS 232 do połączenia z komputerem PC
- Wbudowany port do kalibracji
- Spełnia wymogi IEC 651 typ 2, ANSI S1.4 typ 2
| Pomiar Poziomu Dżwięku | |
| Zakres częstotliwości | 31.5 Hz ~ 8 kHz |
| Zakres pomiarowy | 30 do 130 dB 30 ~ 80 dB, 40 ~ 90 dB, 50 ~ 100 dB, 60 ~ 110 dB, 70 ~ 120 dB, 80 ~ 130 dB |
| Dokładność pomiaru | ±1.5 dB (w warunkach odniesienia) |
| Rozdzielczość | 0.1 dB |
| Aktualizacja wyświetlacza | 160 ms |
| Czasy pomiarowe | FAST - 125 ms, SLOW - 1000 ms |
| Filtry korekcyjne | A oraz C |
| Parametry Mechaniczne | |
| Wyświetlacz | LCD 3 ½ cyfry z bargrafem |
| Odświeżanie wyświetlacza | 2 razy na sekundę |
| Wymiary (W x S x G) | 256 x 80 x 38 mm |
| Waga | 240 g |
| Gniazda | Złącze uniwersalne AC/DC do podłączenia urządzeń zewnętrznych |
| Kalibrowanie | 94 dB / 1 kHz (fala sinusoidalna) |
| Porty | RS232 do połączenia z komputerem |
| Typ mikrofonu | Mikrofon pojemnościowy 6 mm |
| Zasilanie | |
| Baterie | 9V DC alkaliczna, typ NEDA 1604A, 6LR61 lub 6F22 |
| Samoczynny wyłącznik zasilania | Po 20 minutach bezczynności z opcją deaktywacji |
| Warunki Pracy i Składowania | |
| Warunki pracy | 0 ~ +50 °C; < 80% RH bez kondensacji |
| Warunki składowania | -20 ~ +50 °C bez baterii; < 90% RH bez kondensacji |
| Funkcje Dodatkowe | |
| MAX HOLD | Zatrzymanie maksymalnego wskazania |
| REC MIN/MAX | Zapis w pamięci wartości minimalnej / maksymalnej |
| Jakość i Bezpieczeństwo | |
| Kompatybilność elektromagnetyczna | Znak CE |
| Klasyfikacja IP | IP 40 |
| Wyposażenie | |
| Baterie | Bateria 9V |
| Walizka | Z tworzywa sztucznego |
| Osłona przeciwwietrzna | Tak |
| Instrukcja obsługi | Tak |
| Akcesoria | Oprogramowanie na CD z kablem RS232 do połączenia z komputerem (opcja dodatkowo płatna) |
Akcesoria dodatkowe
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
