Gaśnica proszkowa GP1x ABC z wieszakiem Ogniochron
Opis
Gaśnica proszkowa GP1x przeznaczona jest do gaszenia pożarów z grupy A, B i C pod napięciem do 1000 V. Zalecana do wyposażenia samochodów osobowych. Gaśnica wyposażona jest w wieszak, którym umożliwia jej montaż pod siedzeniem lub w bagażniku.
Zastosowanie
- samochodach osobowych,
- łodziach motorowych i żaglowych,
- przyczepach kempingowych, itp.
Skuteczność
![]() |
Gasi pożary grupy A: - ciała stałe pochodzenia organicznego, przy spalaniu których występuje zjawisko żarzenia (np. drewno, papier, węgiel, tworzywa sztuczne itp.) |
![]() |
Gasi pożary grupy B: - ciecze palne, - substancje stałe, - topiące się na skutek wytworzonego przy pożarze ciepła, - np.: benzyna, nafta, parafina, pak, naftalen, smoła, itp. |
![]() |
Gasi pożary grupy C: - gazy, np.: metan, propan, butan, acetylen, wodór, itp. |
Podstawowe cechy
- łatwa i ergonomiczna w obsłudze
- szybka i skuteczna w gaszeniu
- ekonomiczna w utrzymaniu i obsłudze serwisowej
- wskaźnik ciśnienia ułatwia kontrolę gaśnicy
- konstrukcja zaworu umożliwia czasowe przerwanie gaszenia
- zbiornik gaśnicy nie podlega kontrolnym badaniom UDT
- zbiornik gaśnicy pokryty farbą poliestrową odporną na promienie UV
- renomowany producent - Ogniochron
- w komplecie z wieszakiem
- środkiem gaśniczym jest znakomity proszek, na który producent otrzymał Świadectwo Dopuszczenia wydane przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie
- 3 lata gwarancji
- możliwość wielokrotnego napełniania w Autoryzowanych Zakładach Serwisowych
- 1kg proszku gaśniczego
Gaśnica GP1x nie podlega badaniu dozorowemu UDT, powinna być natomiast sprawdzana raz na 12 miesięcy w autoryzowanym serwisie konserwacji gaśnic.
Gaśnica produkowana jest zgodnie z wymaganiami rynku krajowego i unijnego w oparciu o certyfikowany system jakości ISO 9001. Spełnia wymagania normy europejskiej EN3 oraz Dyrektywy Bezpieczeństwa PED 97/23/EC.
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania służymy fachowym doradztwem w doborze odpowiednich typów gaśnic oraz ich ilości dla konkretnych obiektów. Przy zakupie większej ilości proponujemy indywidualną wycenę oraz atrakcyjne rabaty.
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Certyfikat/ Norma | Świadectwo dopuszczenia CNBOP Nr 2535/2015 |
| Legalizacja/przegląd techniczny | Przegląd techniczny należy wykonać 1 rok po dacie zakupu |
| Grupa pożarów | ABC |
| Rodzaj środka gaśniczego | Proszek gaśniczy |
| Nazwa środka gaśniczego | FUREX S ABC |
| Masa środka gaśniczego/pojemność | 1kg |
| Kolor | Czerwony |
| Skuteczność gaśnicza | 8A 34B C |
| Zastosowanie | Stosowana w samochodach osobowych |
| Dopuszczalne napięcie gaszonych urządzeń | 1kV |
| Gwarancja | 3 lata |
| Kraj produkcji | Polska |
| Średnica zbiornika | 8,6cm |
| Masa całkowita | 1,7kg |
| Wysokość całkowita | 29,7cm |
| Opakowanie fabryczne | Opakowanie zbiorcze 6szt |
| Termin ważności zbiornika | Zbiornik nie podlega badaniom UDT |
| Zakres temperatur działania | -30°C ~ +60°C |
| Termin ważności proszku gaśniczego | 5 lat |
| Czynnik roboczy | Azot |
| Średni czas działania | 6s |
| Gaśnicę można postawić | Tak |
| Ciśnienie robocze | 12 bar |
| Ciśnienie próbne zbiornika | 25 bar |
| Możliwość wielokrotnego napełniania | Tak |
| Podstawa w komplecie | Nie |
| Wyposażona w wąż | Nie |
| Wyposażenie w manometr | Tak |
| Wieszak w komplecie | Tak |
| Wieszak - materiał wykonania | Tworzywo |
| Zbiornik - materiał wykonania | Stal |
| Plomba - materiał | Tworzywo |
| Głowica - materiał wykonania | Tworzywo |
| Zawleczka - materiał wykonania | Tworzywo |
Bezpieczeństwo
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności



